Jsme zachráněny - já i moje ubohá, dosud nenaladěná kytara. Už nemusím zuřivě pátrat po té mrše malé, schované, zastrčené, ztracené nebo jaké ladičce... osvítila mě myšlenka a objevila jsem na internetu ladičku ke stažení. Dělá se s ní líp než s klasickou ladičkou a navíc si můžete nástroj libovolně podladit/přeladit... Veleužitečnej prográmek nejen pro zapomnětlivé muzikanty můžete stahovat zde (odkaz Softpedia Mirror). Nebojte, mělo by to být free.
Asi před týdnem jsem naostro vyhlásila pátrání po kytarové ladičce. Ač jsem zpřevracela celý pokoj včetně kufrů pod postelí, nikde jsem tu zákeřnou malou věc neobjevila - jedinou stopou byly baterky v sáčku s elektronikou (z jejichž přítomnosti logicky usuzuju, že když už jsem je z ladičky vyndala, musela jsem ji logicky taky zabalit - ladičku bez baterek bych ani nikam neodnesla, ani ji nepůjčovala bratrovi).
Ladička nikde. Kytara, chudinka, čekala smutně v koutě, protože nově natažené struny povolují, musí se dolaďovat delší dobu a bez ladičky je to práce šílená (s mou kytarou obzvlášť) a výsledek neuspokojivý. Až dneska mě osvítilo a napadlo mě, zdalipak v dnešní přetechnizované době neexistuje něco jako ladička do počítače... proč ne, mikrofon to má, tak by teoreticky nemusel být problém.
Nebyl! Našla jsem, stáhla jsem, spustila jsem... a jásala jsem.
Za dvacet minut byla kytara naladěná i s opakovaným dotažením.
A funguje to líp než klasická ladička. Mikrofon si zvuk nabírá obdivuhodně čistě, a ladička je jistá, nenechá se zblbnout okolními zvuky a nekolísá jako ta moje podle nálady a síly baterek... a když ladíte úplně zfleku po nahození nových strun, jako bonus vám ukáže, kde se na stupnici vlastně pohybujete, což muzikanti s neabsolutním sluchem určitě ocení.
Co já bych bez toho internetu dělala...
Využívám online ladičku která je nově k dispozici na brnkni.cz ( http://www.brnkni.cz/ladicka/ ).
OdpovědětVymazat